krzyś is no more, jak można przeczytać tutaj.

i ja to całkowicie popieram. dosyć już w naszej kulturze rozmaitych krzysiów. krzysiowie już sobie porządzili. krzysiów my teraz społem przesuniemy do krainy czarów po drugiej stronie lustra. w miejsce, które ultrakonserwatywne, szowinistyczne baśniopisarstwo zaplanowało jako izolatorium dla alicji. symbolizującej oczywiście tradycyjnie pojętą kobiecość, wiążącą się jednoznacznie z pierwiastkiem wykluczenia, odrzucenia i inności.

krzysiom śmierć!
13 grudnia 2005, 20:14:21 :: komentarze (95)
przeczytaj uważnie tekst polska - zaścianek europy, zamieszczony w internetowym wydaniu gazety wyborczej. następnie odpowiedz na pytania:

1. jaka grupa społeczna przejęła w polsce rolę żydów, szykanowanych w 1968?

(odp.: rolę żydów szykanowanych w 1968 roku przejęli homoseksualiści. z czego wynika, że obecnie w zakładach pracy i na uczelniach organizowane są liczne wiece, na których potępia się homoseksualistów jako winnych wypaczeń prowodyrów i inspiratorów ekscesów i wznosi okrzyki geje na madagaskar. wielu homoseksualistów decyduje się na emigrację - właśnie na madagaskar, bo państwo izrael pozostaje jakoś nieczułe na argumenty porównawcze i nie chce dawać obywatelstwa polskim gejom.)

2. jakie zawody wykonują geje i lesbijki i dlaczego?

(odp.: geje i lesbijki wykonują następujące zawody - pedagog szkolny, analityk giełdowy, naukowiec, prywatny przedsiębiorca. dlatego, że geje i lesbijki zawsze mają wyższe wykształcenie i atrakcyjne zawody. ponieważ geje i lesbijki są intelektualnym kwiatem naszego społeczeństwa.)

3. jak jest postrzegany nasz kraj i dlaczego?

(odp.: nasz kraj jest obecnie postrzegany jako cywilizacyjny zaścianek i europejski skansen, rządzony przez nietolerancyjnych ultrakatolickich fundamentalistów. w naszym kraju jest obecnie mroczno. jest tak dlatego, że ktoś narzucił nam na głowy zasłonę i nie ma już wesołych, kolorowych parad i marszów.)

4. jak czują się obecnie osoby walczące o postęp i dobry wizerunek naszego kraju?

(odp.: osoby takie czują się obecnie jak syzyf [sic!], któremu właśnie spadł kamień.)

5. ile informacji zawartych w tekście polska - zaścianek europy jest weryfikowalnych?

(odpowiedzieć samodzielnie)[no - teraz to już się zdenerwowałem i jednak napiszę o gejach, chociaż będzie to notka długa i raczej nudna. do zobaczenia wkrótce.]
07 grudnia 2005, 15:48:00 :: komentarze (240)
up