idea: jaytee.

zrzut pochodzi ze strony inpost. lokalizację zawdzięczam konkurencji, tj. poczcie polskiej, która list priorytetowy z olsztyna do gdańska dostarczyła po 16 dniach; odpowiedź wysłana z gdańska 13 dni temu nie dotarła jeszcze do adresatów.

polska. gorzej niż w dupie.
16 grudnia 2007, 19:09:21
...pokonało wojsko polskie wroga wewnętrznego.

z tej okazji moje ulubione medium opowiedziało czytelnikom bajkę o dobrym wojtusiu, który kraj od kacapa uratował, przez przeoczenie jedynie zapominając dodać, kto też uprzednio kacapa zapraszał. zdarza się.
13 grudnia 2007, 14:59:05
w exklusivie znaleźć można tekst o literaturze zaangażowanej politycznie, w nim zaś dwie moje wypowiedzi. o czym wspominam ze względów korekcyjnych; jeżeli bowiem ktoś z państwa czytał ów tekst i zachodzi w głowę, co też miało oznaczać zdanie

nie w tym wić, żeby wszystko czytać politycznie; wić w tym, żeby zaproponować coś takiego i być traktowanym poważnie

i nie rozumie, o jakiej wici mówię - wyjaśniam: w oryginale zdanie brzmiało:

nie w tym wic, żeby wszystko czytać politycznie; wic w tym, żeby zaproponować coś takiego i być traktowanym poważnie.

wic. po ślunsku: żart, dowcip. sęk, znaczy, w desce drzewniannej.

odpowiadając na pytanie pani krysi z pierwszego rzędu: tak, exkluziv i aktivist w jednym stoją domu.

PONADTO

zespół pieśni, tańca i różańca "towary zastępcze" przygrywać będzie przy okazji piątego sopockiego slamu - w najbliższą niedzielę w klubie "mandarynka". początek imprezy o godzinie 19:00. wejście 10 pln.

więcej informacji oraz lista gości:
http://kultura.trojmiasto.pl/info_imp.phtml?id_imp=98547


WTEM!

z informacji przekazanej przez organizatorów wynika, że reportaż "outland" znalazł się w gronie tekstów zakwalifikowanych do tegorocznego finału nagrody grand press. i w tym miejscu muszę publicznie podziękować michałowi olszewskiemu, który najpierw włączył zielone światło dla pomysłu, później wykazywał nadludzką cierpliwość, miłosiernie przesuwając deadline z tygodnia na tydzień, a wreszcie - zgłosił tekst do kwalifikacji.

WRESZCIE

w ogóle to chciałem napisać co myślę o polskich serialach, występujących w nich aktorach i przede wszystkim scenarzystach - ale myślę, że państwo mogą się domyślić, co myślę.
05 grudnia 2007, 22:25:06
up