Nasiono All Stars: EPW2010

Nasiono All Stars jest efemerycznym z natury montażem trzech zespołów działających w ramach kolektywu Nasiono Records: Towarów Zastępczych, Karol Schwarz All Stars (reprezentują Karol Schwarz i Tomek Żukowski) i Kiev Office (Michał ‘Goran’ Miegoń). Formacja powstała w styczniu 2010 roku w określonym celu: w ciągu kilku tygodni mieliśmy dokonać wyboru tekstów i przygotować opracowanie muzyczne utworów pochodzących z książek poetów nominowanych do powołanej przez Gdańsk nagrody Europejski Poeta Wolności. Pracowaliśmy intensywnie: wielogodzinne próby kończyły się często po północy, poszczególne numery były wielokrotnie rearanżowane, ostatecznie jednak na finałowym koncercie mogliśmy zaprezentować spójny i dopracowany materiał, który – po zmiksowaniu i masteringu – wydany został w formie albumu. Słuchałem; jest dobry.

***

(…) koncert brzmi tak, jakby nagrań dokonano w studiu, nawet w najbardziej dynamicznych momentach materiał nie traci ani trochę na selektywności brzmienia. Świetnie sprawdzają się także same kompozycje.  (…) całość robi bardzo spójne wrażenie i słucha się jej znakomicie. To znakomity dowód na to, że ten odważny projekt zakończył się bardzo udanym rezultatem.

Przemysław Gulda, Gazeta Wyborcza

Twórcy związani z wydawnictwem zajmują się poezją oczywiście nie od dziś, jednak po raz pierwszy w tak spójnej i skonceptualizowanej formie. Nasiono All Stars to propozycja dla tych wszystkich którzy jeszcze wierzą, że o współczesnej Europie nie mówi TVN24, ani nawet jakakolwiek niezależna prasa, tylko poeci, którzy w danym kraju tworzą.

magnetoffon.info

***

Płytę można kupić u wydawcy. Więcej informacji:

__________

Teksty w serwisie: Creative Commons License
(= dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 2.5 Polska)